Registrovat se
Česky (cs) English (en)
Dentaktiv - Centrum zubní péče

Přihlášení klienta

Přihlášení:  
Heslo:  
 

Registrace

(Povinné údaje jsou označeny )
Jméno:
Příjmení:
Titul:  
E-mail adresa (Přihlášení):
Ulice:  
PSČ:  
Město:  
Země:  
Telefon:
Mobil:
Zaměstnání:  
Heslo (4-20 zn. [a-zA-Z0-9_-]):
Heslo zopakovat:
Upozornění na termín:   den/y/ů předem na: E-mail Mobil
Poznámky:  
Informační e-maily:  
Souhlasím se zasíláním informačních e-mailů o služ- bách a nabídkách Schill Dental Clinic Praha s. r. o.
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište znaky z obrázku do pole.
V rámci registrace je nezbytné vyplnit registrační formulář. Tento formulář s Vámi bude procházet Váš ošetřující lékař, můžete jej vyplnit na místě v našem centru před prvním ošetřením, nebo jej vyplnit již nyní, zaslat na adresu info@dentaktiv.cz a na místě pouze podepsat.
     
Zvětšit obrázekZvětšit obrázekZvětšit obrázekZvětšit obrázekZvětšit obrázekZvětšit obrázekZvětšit obrázekZvětšit obrázek

Náhrady chybějících zubů

Dojde-li z důvodu rozsáhlého kazu nebo úrazu k takové ztrátě tvrdých zubních tkání, že je již nelze nahradit výplní, nabízí se řešení v podobě korunky. Ta může být vyrobena z různých materiálů - celokovová, metalokeramická (základem je kov překrytý keramikou v barvě ostatních zubů) nebo celokeramická. Pro zhotovení korunky se musí zub upravit, zbroušením do tvaru, na který bude možné korunku nasadit. Tento pahýl se otiskne a podle tohoto otisku laborant zhotoví sádrový model, na který korunku vymodeluje. V ordinaci se korunka vyzkouší na pahýl zubu a poté je na něj fixována speciálním cementem.

 

Je-li korunka zubu destruována tak, že z ní téměř nic nezbývá, ve vhodném případě lze zbytek zubu ještě zachránit s pomocí kořenové nástavby. Kořenové kanálky (prostory, kudy prochází nerv) se vyčistí, zaplní kořenovou výplní a do jednoho z kanálků se následně vyvrtá prostor na kořenový čep. Ten bude součástí kořenové nástavby, vyrobené na základě otisku v zubní laboratoři. Kořenová nástavba má tedy dvě základní části: kořenový čep, kotvený do kanálku a pahýl, nahrazující ztracené tkáně korunky. Po vyrobení se v ústech vyzkouší a nacementuje do zbytku zubu. Pahýl, který ční nad úrovní dásně, se opět upraví a otiskne. Výroba vlastní korunky může začít.

 

Můstky nahrazují mezery po jednom či více chybějících zubech. Jejich výroba je shodná s výrobou korunek: můstek je totiž s pomocí korunek ukotven na zubech ohraničujících vlastní mezeru. Tyto korunky nesou tzv. mezičlen, který je vlastní náhradou chybějícího zubu. Všechny tyto členy můstku (korunky a mezičleny) jsou navzájem pevně spojeny kovovou konstrukcí uvnitř můstku. Materiály používané pro výrobu můstku jsou stejné jako materiály pro výrobu korunek.

 

Zubní protéza obvykle nahrazuje velké množství chybějících zubů, případně zuby všechny. Podle toho rozlišujeme protézy na částečné a totální. Sedlo protézy - základ, přiléhající k dásni - bývá vyrobeno z růžového plastu. Plast má svou barvou simulovat dáseň. Do sedla protézy jsou vsazeny zuby: plastové nebo porcelánové. Protéza je vyrobena v zubní laboratoři na základě otisku protézního lože; místa, kam bude naléhat. Barvu, tvar i velikost zubů vybírá lékař spolu s pacientem. V zubní protéze lze simulovat nepravidelné postavení zubů, kopírovat anomálie, které pacient měl na svých vlastních zubech. Dobře zhotovená protéza není na první pohled v ústech rozeznatelná od přirozených zubů.

 

 

PÉČE O ZUBNÍ NÁHRADY

Životnost zubních náhrad závisí největší měrou na udržovací péči pacienta. Minimální životnost by měla být 5 let. Mnoho pečujících pacientů však nosí můstky ve svých ústech 10, 15 i 20 let.

 

Péče o zubní protézy

Na noc je vhodné protézu uložit do nádoby s vodou a speciálním čistícím prostředkem. Měkké tkáně dutiny ústní, především dásně, si tak odpočinou od jejího trvalého tlaku. Protézu čistíme stejně jako zuby dvakrát denně po jídle. Současně odstraňujeme zbytky potravy z dásní a dásně masírujeme, aby se lépe prokrvily. Pravidelné návštěvy u zubního lékaře dvakrát za rok jsou podmínkou i v případě zubních protéz.

 

Péče o můstky

Při čištění můstku je nutné věnovat velkou pozornost dásni pod přiléhajícím můstkem. Kartáček skloníme k dásni pod úhlem 45 stupňů a čistíme technikou běžnou pro přirozené zuby. Pro dokonalé dočištění prostorů pod můstkem použijeme mezizubní kartáček nebo zubní nit. Zubní nit můžeme protáhnout pomocí speciální umělohmotné jehly. Jakmile je nit zavedena pod můstek, pohybujeme s ní jemně od jedné strany můstku k druhé. Alternativou ke klasické zubní niti je tzv. Superfloss. Tato nit má krajní část pevnou, voskovanou; touto částí zavádíme nit mezi členy můstku na druhou stranu. Po provlečení nitě využíváme její střední, „chlupatou" část pro vyčištění prostorů pod mezičlenem můstku. Jsou-li mezery mezi dásní a můstkem větší, využijeme mezizubní kartáček. Správná velikost kartáčku je taková, která vyplní daný prostor a přitom se snadno zavádí. Mezizubní kartáček nesmí být nikdy zaváděn násilně. Použitím speciálního, tzv. „solo" kartáčku, dočistíme špatně dostupné prostory u zubů moudrosti nebo na zadní straně můstku.

 

PÉČE O ZUBNÍ NÁHRADY

počkejte prosím...počkejte prosím...