Registrovat se
Česky (cs) English (en)
Dentaktiv - Centrum zubní péče

Přihlášení klienta

Přihlášení:  
Heslo:  
 

Registrace

(Povinné údaje jsou označeny )
Jméno:
Příjmení:
Titul:  
E-mail adresa (Přihlášení):
Ulice:  
PSČ:  
Město:  
Země:  
Telefon:
Mobil:
Zaměstnání:  
Heslo (4-20 zn. [a-zA-Z0-9_-]):
Heslo zopakovat:
Upozornění na termín:   den/y/ů předem na: E-mail Mobil
Poznámky:  
Informační e-maily:  
Souhlasím se zasíláním informačních e-mailů o služ- bách a nabídkách Schill Dental Clinic Praha s. r. o.
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište znaky z obrázku do pole.
V rámci registrace je nezbytné vyplnit registrační formulář. Tento formulář s Vámi bude procházet Váš ošetřující lékař, můžete jej vyplnit na místě v našem centru před prvním ošetřením, nebo jej vyplnit již nyní, zaslat na adresu info@dentaktiv.cz a na místě pouze podepsat.
     
Zvětšit obrázekZvětšit obrázekZvětšit obrázekZvětšit obrázekZvětšit obrázekZvětšit obrázekZvětšit obrázekZvětšit obrázek

Implantáty

Implantáty jsou umělé náhrady zubů. Poskytují řešení při ztrátě zubu, stejně jako umělý chrup (protéza) či pevný můstek. Na rozdíl od uvedených náhrad však mají několikeré výhody: jsou pevně uchyceny v kosti, podobně jako kořen zubu. Pro jejich zavedení se nemusí brousit či jinak upravovat sousední zuby, což je nevýhoda můstků. Je-li zhotoven z kvalitního materiálu a dobře zaveden do kvalitní kosti, může implantát sloužit jako kvalitní náhrada zubu po desítky let.

 

Implantát se skládá ze dvou částí: zubního kořene z titanu, který jako kov organismus nikterak nezatěžuje. Ten je během malého chirurgického zákroku umístěn do kosti v čelisti, do místa původního kořene chybějícího zubu. Kost v okolí implantátu dorůstá a upevní jej tak do trvalé pozice. Krček implantátu je umístěn pod dásní, vyčnívá mírně nad úroveň dásně, a slouží jako kotva i opora pro druhou část implantátu. Po dobu 2-3 měsíců od zavedení náhrady kořene probíhá hojení, během kterého se vytvoří pevné spojení mezi kostí a implantátem. Tento proces se nazývá oseointegrace. Po vhojení implantátu je na část vyčnívající z dásně v zubní laboratoři vyroben pahýl, simulující zub nabroušený na korunku. Na něj je poté klasickým způsobem zhotovena metalokeramická korunka.

 

Implantát však nemusí sloužit pouze k náhradě jednoho chybějícího zubu. Při větším počtu chybějících zubů lze zavést implantátů hned několik a spojit je v můstek. Pokud chybí všechny nebo téměř všechny zuby a kost čelisti je kvalitní, lze zavedený implantát využít pro kotvení snímatelné náhrady. Tak lze obejít problém s nedržící protézou.

 

Téměř každý jedinec, bez závislosti na věku, je vhodným kandidátem pro implantaci. Výjimku tvoří pacienti s těžkými systémovými chorobami či těžce narušeným imunitním systémem, podobně jako velmi silní kuřáci. U těchto lidí může být narušena úspěšnost první fáze - vhojování implantátu do kosti

 

Příprava pacienta spočívá v jeho řádné konzultaci se specialistou, který implantáty zavádí. Ten nejprve provede podrobné vyšetření dutiny ústní a anamnézu, pro získání představy o celkovém stavu organismu. Má-li být zhodnocena šance na dobré vhojení implantátu, musí lékař předem na speciálním rentgenovém snímku posoudit množství, tvar, hustotu a celkovou kvalitu kosti. Po získání potřebných informací lékař s pacientem diskutuje o vhodnosti této metody, jejích výhodách, průběhu zákroku a případných komplikacích; závěrem spolu učiní konečné rozhodnutí.

 

 

TYPY IMPLANTÁTŮ

Kořenový implantát patří mezi nejčastější. Pro úspěšnost této metody musí být kost dostatečně hluboká a široká, aby poskytovala pevné zázemí. Implantáty se vyrábí nejčastěji z titanu. Samotný proces implantace je rozdělena na tři části: chirurgickou, hojící a protetickou.

 

kKořenový implantátV první fázi je kost umrtvena lokálním anestetikem, dáseň je odklopena od kosti v místě zavedení, implantát je vpraven (doslova vešroubován) a dáseň je kolem něj zašita několika stehy. Při dobrém hojení jsou stehy vyjmuty za 1 týden po výkonu.

 

Ve druhé fázi kost kolem implantátu dorůstá a splývá s jeho povrchem. Délka vhojení závisí na mnoha faktorech. Obecně lze říct, že trvá přibližně 2-3 měsíce, v případě zhoršeného vhojování až 6 měsíců.

 

Ve třetí fázi se na implantát již viditelný v dutině ústní nasadí podpěra, která uchycuje můstek, korunku nebo protézu.

 

 

 

Ostatní druhy implantátů se používají jen zřídka, a dnes jsou považovány spíše za zastaralé. Subperiostální implantát byl využíván především u lidí, jejichž kost nebyla dostatečně silná pro kořenový implantát. Implantát byl umístěn pod dáseň, nad kost, kterou po jejím obvodu objímal. Dnes je tato metoda méně užívaná; všude, kde je to možné, je nahrazována tzv. augmentací kosti (zesílením, doplněním umělou kostí). Rámový, patrový a transoseální implantát byly také využívány v případě velké ochablosti horní nebo dolní čelisti, kde nebylo možné využít kvalitní kost pro kořenový implantát.

 

 

AUGMENTACE A TRANSPLANTACE KOSTI

Nedostatek kosti v čelisti ještě nemusí znamenat neúspěch implantace. Pro její doplnění lze ve správně zvolených případech využít buď kost z vlastního těla, nebo kost umělou, náhradní. Tento zákrok se provádí před vlastní implantací (zpravidla při transplantaci vlastní kosti pacienta), nebo současně s ní (augmentace kosti). Vhojování implantátu v těchto případech vyžaduje delší dobu než obvykle, zpravidla 6-9 měsíců.

 

MOŽNÉ KOMPLIKACE

Implantace jako taková má vysoké procento úspěšnosti - více než 90%. Pokud k neúspěchu dochází, pak v případě, že vlastní implantát po zavedení do kosti nebyl imunitním systémem pacienta přijat. Na nezdárném vhojování se může podílet nikotin u silných kuřáků, dále pak některé druhy léků a primárně i nedostatečné množství kosti v okolí implantátu. Alergie na titan může být také důvodem, i když je velmi vzácná. Další překážkou může být infekce kosti během implantace nebo v průběhu vhojování. Pokud se však z jakýchkoliv důvodů nebyl implantát kostí přijat, je z kosti vyjmut a po několika měsících může být pokus znovu zopakován.

počkejte prosím...počkejte prosím...